Pozvánka na unikátnu výstavu Biblií „Biblia na cestách"

| 27. 01. 2015 |

«Späť

Pozvánka na unikátnu výstavu Biblií „Biblia na cestách"

Od 3. februára 2015 sa bude v Slovenskej pedagogickej knižnici na Hálovej ulici č. 6 v Petržalke konať unikátna výstava Biblií „Biblia na cestách." Medzi vystavovanými exponátmi budú môcť návštevníci vidieť nielen rôzne jazykové prevedenia Biblií z celého sveta i Slovenska, ale aj historické vydania tejto „knihy kníh", či rôzne netradičné väzby. Medzi najstaršie exponáty patrí Biblia písaná švabachom z roku 1766, slovenská Biblia z 18. storočia a stredoveký pergamenový zvitok s časťou knihy Deuteronomium (5. kniha Mojžišova). Zo Slovenska pochádza i vystavovaný preklad Andreja Hlinku. Na výstave nebudú chýbať novšie, no nie menej atraktívne Biblie zo súčasnosti, ako napríklad Biblia do nepohody, ktorá je vode odolná a Biblia pre armádu, zabalená do vojenskej maskáčovej látky. Zaujímavá je aj Biblia pre väzňov, z ktorej stránok je nemožné vyrobiť si cigarety. Svetovým unikátom je i Biblia vyzdobená maľbami Salvadora Dalího a viacerými drahokamami. Jeden z 333 kusov, ktoré na Slovensku vydavateľstvo Ikar vydalo, bude možné vidieť aj na výstave Biblií v Bratislave.

Kedy:

3. - 20. februára 2015

  • Pondelok, utorok, štvrtok: 9:00 - 18:00
  • Streda 9:00 - 19:00
  • Piatok 9:00 - 16:00

Kde:

Slovenská pedagogická knižnica, Halova 6, Bratislava - Petržalka

Vstup voľný!

Kontakt a rezervácie pre školy: Jana Lisá, tel.: 02/68 20 86 11, e-mail: postmast@spgk.sk

Biblia prežila nespočetné množstvo vlád, politických režimov či živelných katastrof a napriek tomu nestráca čitateľov. Jej cenný obsah je aktuálny aj po stovkách rokov. Široká expozícia Biblií zaujala mnohých návštevníkov v mestách Čiech, Moravy i Slovenska. "Prekvapil nás záujem o túto výstavu, o Bibliu samotnú a všeobecne o duchovné otázky medzi mladými ľuďmi, staršími i širokou verejnosťou. Sme radi, že pre mnohých je Biblia Knihou kníh, ktorá obsahuje aktuálne posolstvo aj pre dnešnú dobu, najmä v tejto v mnohých ohľadoch ťažkej dobe. Biblia dokáže povzbudiť, posilniť, ukázať cestu ku kvalitnému a plnohodnotnému životu a zároveň odpovedá na najdôležitejšie otázky týkajúce sa histórie, súčasnosti a blízkej budúcnosti. Veľa praktických rád pre každodenný život je nepochybne tiež obrovským prínosom pre každého jedinca." hovorí Milan Šurman, lektor a usporiadateľ výstavy.

Súčasťou výstavy budú i ďalšie sprievodné akcie. Návštevníkom budú k dispozícii aj rôzne doplnkové študijné materiály, mapy, CD a DVD. Okrem nich si budú môcť samozrejme zakúpiť Biblie, alebo suveníry.

Slávnostná vernisáž spojená s otvorením sa bude konať 3. februára o 17:00 v priestoroch Slovenskej pedagogickej knižnice. Verejnosti bude výstava prístupná od 2. februára 2015, počas pracovných dní takto:

  • Pondelok, utorok, štvrtok: 9:00 - 18:00
  • Streda 9:00 - 19:00
  • Piatok 9:00 - 16:00

Ďalšie informácie o výstave získate pomocou elektronickej pošty na hs.artcom@gmail.com, telefonicky na čísle 0907 043-642, alebo navštívte internetovú stránku www.biblianacestach.sk

Výstava Biblií - Bratislava Petržalka 2015

Posunúť hore | Vytlačiť stránku


Copyright © 2006-2023, CASD BA1. All rights reserved. Tvorba web stránok - Styleweb. Prístupnosť.

NAJ.sk