Národný týždeň manželstva a Týžden kresťanského domova

| 13. 01. 2017 |

«Späť

Národný týždeň manželstva a Týžden kresťanského domova

Každým rokom sa Národný týždeň manželstva nesie v duchu motta: Dobré manželstvo nie je samozrejmosť

Pre rok 2017 boli zvolené tematiky: Manželstvo - spolu na ceste (na Slovensku) a Recept na dobré manželstvo (v Čechách).

V dňoch 13.-19. 2. 2017 chceme obrátiť pozornosť spoločnosti k manželstvu a k odvahe vytvárať dlhodobé partnerstvá odhodlané zvládať ťažkosti, obnovovať vzájomné súžitie, podporovať jeden druhého, rásť a zrieť. Cieľom tejto iniciatívy je vyjadriť podporu inštitúcii, ktorej existencia je dnes vážne ohrozená. Chceme v ľuďoch znova prebudiť nádej, že dobré manželstvo je možné, pripomenúť, že stabilné láskyplné rodinné zázemie je najlepším miestom pro výchovu detí.

Zapojte sa preto i tento rok spolu s vaším zborom do tejto aktivity a prizvite k nej aj svojich spoluobčanov. Inšpiráciu k tomu, čo by sa pri tejto príležitosti dalo robiť, nájdete na webových stránkach Národného týždňa manželstva: http://ntm.sk/ (http://www.tydenmanzelstvi.cz/).
Radomír Jonczy, vedúci oddelenia Kresťanského domova pri Česko-Slovenskej únii Cirkvi adventistov siedmeho dňa pre vás k tejto príležitosti pripravil prednášky modlitebného Týždňa kresťanského domova s duchovnou tematikou s názvom Ježišova rodina. V centre nášho záujmu bude Ježiš. Čaká nás uvažovanie o prostredí, ktoré ho formovalo, aj o tom, aký bol jeho vzťah k rodine, manželstvu, ženám a deťom. Prednášky sú spracované v tlačenej verzii (pýtajte od vašich zborových traktátnikov) a budú k dispozícii aj v obrazovej podobe (http://www.hopetv.cz/). Poteší nás, keď sa nad ich posolstvom spolu s manželskými pármi a rodinami svojich zborov zamyslíte, prípadne k nim pozvete i svojich priateľov a verejnosť. Aj takáto aktivita môže byť jednou s foriem využitia Národného týždňa manželstva v prostredí, v ktorom žijete.

Petr Adame, koordinátor Národného týždňa manželstva
Radomír Jonczy, vedúci oddelenia Kresťanského domova

Prednášky si môžete stiahnuť tu:
http://www.casd.sk/wp-content/uploads/2017/01/Prednasky-KD-2017.pdf

Posunúť hore | Vytlačiť stránku


Copyright © 2006-2024, CASD BA1. All rights reserved. Tvorba web stránok - Styleweb. Prístupnosť.

NAJ.sk