Pozvanie na Rozhovory o biblickej knihe Daniel v Petržalke

| 24. 01. 2016 |

«Späť

Pozvanie na Rozhovory o biblickej knihe Daniel v Petržalke

Biblia obsahuje knihu, ktorú považuje väčšina kresťanov za tajomnú, pretože je písaná symbolickou rečou. Mnohí biblickí bádatelia sú však presvedčení, že táto kniha prináša pre kresťanskú spoločnosť 21. storočia dôležité a praktické odpovede. Ich spoločné hľadanie je cieľom programu Daniel, ktorý bude prebiehať od 27. Januára 2016 na Wolkerovej ul. č. 4 v Petržalke.

Akými pravidlami by sa mal riadiť človek, ak chce dosiahnuť cieľ života, ktorý pre neho naplánovala „najväčšia sila v kozme"? Sú dejiny Zeme produktom náhody, hračkou v rukách „mocných" alebo vedené „Prozreteľnosťou"? Čo môžeme očakávať v blízkej alebo vzdialenej budúcnosti? Má ľudstvo nádej na prežitie, alebo by sme sa mali pripraviť na koniec sveta? Toto sú otázky, ktoré si kladie veľa z nás - kresťanov, ale tiež ľudí s inou životnou filozofiou. Práve zamýšľanie sa nad obsahom biblickej knihy Daniel môže ponúknuť nové východisko a nasmerovanie pri hľadaní odpovedí.

Keď začnete knihu Daniel čítať, pravdepodobne vás vo svojich úvodných kapitolách zaujme svojimi príbehmi. Ich posolstvo však ponúka viac než len záznam historických udalostí, osobných príbehov či akýchsi povestí. V ďalších kapitolách sa pred vami objavia prorocké obrazy napísané symbolickou rečou, ktoré sú na čítanie a pochopenie dosť náročné. Čo predstavujú šelmy, ktoré vystupujú z mora? Kto je to Michael? Kedy môžeme očakávať udalosti opisované v záverečných kapitolách knihy? Tieto a aj ďalšie otázky sa vynárajú pri čítaní tejto knihy.

O autorovi - Danielovi - a jeho knihe sa vyjadril vo svojej prorockej reči aj Ježiš Kristus. Jeho slová sú zaznamenané v Evanjeliu podľa Matúša v 24. kapitole vo verši 15. V tejto reči predpovedal zničenie Jeruzalema a udalosť, ktorú Biblia nazýva koniec sveta, ale zároveň aj svoj, teda Kristov návrat na zem. Pre kresťanov je Ježiš Kristus dostatočne dôveryhodná postava, než aby sme si mohli dovoliť prehliadnuť jeho upozornenie.

Prednášky spojené so spoločným štúdiom a diskusiou o knihe Daniel začínajú 27. januára 2016 a budú pokračovať každú nasledujúcu stredu až do 13. apríla 2016 vždy o 18:00 hod. na Wolkerovej ul. č. 4 v Petržalke, a to v spoločenskej miestnosti na prízemí. Stretnutia vedie Mgr. Karol Badinský, pastor Cirkvi adventistov siedmeho dňa v Bratislave.

Viac informácií nájdete na www.bratislava.dotknisaneba.sk.

Video pozvánka:

Posunúť hore | Vytlačiť stránku


Copyright © 2006-2024, CASD BA1. All rights reserved. Tvorba web stránok - Styleweb. Prístupnosť.

NAJ.sk