26. október - Sobota stvorenia

| 20. 10. 2013 |

«Späť

26. október - Sobota stvorenia

Milé sestry a bratia v Kristovi,

„Pozrite sa na nebeské vtáky: nesejú, nežnú, nezhromažďujú obilie do sýpok, a váš nebeský Otec ich živí. Či vy nie ste oveľa viac ako ony? A kto z vás si môže svojou ustarostenosťou predĺžiť život čo len o jediný lakeť? A prečo ste takí ustarostení o oblečenie? Pozorujte poľné ľalie, ako rastú: nenamáhajú sa a nepradú. No hovorím vám: Ani Šalamún sa v celej svojej sláve neobliekal tak ako hociktorá z nich. Keď teda Boh tak to oblieka trávu na poli, ktorá dnes je a zajtra ju hodia do pece, či neoblečie oveľa skôr vás, vy maloverní?"
Matúš 6: 26 - 30

Pán Ježiš nám predstavuje nášho nebeského Otca ako geniálneho Stvoriteľa a pozorného udržiavateľa všetkého svojho stvorenia. Našu pozornosť obracia na mocného Boha, ktorého nič vo vesmíre nemôže odkloniť od Jeho zámerov. Na Boha nesmierne milostivého, ktorý je ako starostlivý otec, ktorý dvíha, povzbudzuje a chráni každé svoje dieťa. Odovzdanie sa tomuto úžasnému Stvoriteľovi, s plnou dôverou, je Ježišovou radikálnou odpoveďou na všetky obavy, starosti v tomto svete. Áno, Boh, ktorý nás svojou láskou stvoril a každého z nás za pomoci Ducha mocne zachraňuje pre večnosť, je tou najlepšou a najhlbšou odpoveďou na všetko zlo a trápenie tohto sveta. On je tou najlepšou správou pre našich utrápených a ustarostených príbuzných, susedov, priateľov a spoluobčanov v meste či obci.

Pridajme sa k spoločnej oslave Soboty stvorenia, ktorú si naša cirkev pripomenie poslednú sobotu tohto mesiaca, 26. 10. 2013. Upriamme ešte viac svoju pozornosť a pozornosť našich blízkych a priateľov, na nesmiernu milosť nášho Stvoriteľa. Pozvite osobne, prostredníctvom nášho nového misijného časopisu Za obzorom, vhodných kníh, filmov, či programov internetovej televízie Hope TV deti, mládež, rodičov i seniorov k oslave Božieho stvoriteľského diela v prírode a v srdci. Odpovedzme na starosti ľudí okolo nás spolu s Ježišom naliehavou výzvou k oslobodzujúcej dôvere a zachraňujúcemu odovzdaniu sa do Jeho starostlivosti.

S prianím Božieho pokoja a požehnania Vaši bratia v Kristovi

Mikuláš Pavlík
predseda ČS únie

Tomáš Kábrt
ved. odd. komunikácie ČS únie

Posunúť hore | Vytlačiť stránku


Copyright © 2006-2024, CASD BA1. All rights reserved. Tvorba web stránok - Styleweb. Prístupnosť.

NAJ.sk